Ed-Andrupene

Muzejā "Andrupenes lauku sēta" jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju; ar folkloras kopu dziedāt dzirkstošās dziesmas un izdejot dančus….

Bet pēc sātīgas maltītes turpat aiz muzeja Jūs aicina purva taka ar reibinošu vaivariņu smaržu, sārtu dzērveņu klājumu un skanīgām putnu balsīm.

Muzejs „Andrupenes lauku sēta” visus aicina apskatīt podnieku mājas un jaunuzbūvēto cepli, kur jau šogad divas reizes notika Lielā podnieku cepļa kurināšana, atvēršana un māla trauku izņemšana. Jauno cepli vēra vaļā pazīstamie Latgales podnieki – Aivars Ušpelis, Ilmārs Vecelis un Staņislavs Viļums.

 

Muzeja piedāvājums:

~ ekspozīcijas apskate,

~ Latgales kulinārā mantojuma ēdienu degustācija,

~ folkloras kopas priekšnesums,

~ kāzu viesu uzņemšana,

~ semināru un konferenču zāle.

Darba laiks: Pieteikties pa tālr.: +371 26458876.

 

Tālr.: +371 26458876 (Skaidrīte)

Skolas iela 5, Andrupene, Dagdas novads

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

GPS: 56.1895704; 27.3968673

 

DSC 4276-1