marsruts Laukos

     Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas, izbaudīt Latgales kulinārā mantojuma ēdienus.
 
Garums – 73 km,
Maršruta gaita - Dagda – Andupene – Konstantinova – Dagda
Maršruts "Laukos" Maršruts "Laukos"

Nosaukums

Laukos

Veids

Velo/auto maršruts

Garums

73 km

Pārvietošanās veids

Velo, auto

Ilgums

Veicams:

- ar velo divās dienās (izvēloties nakšņošanu kādā no tūrisma mītnēm);

- ar auto vienā dienā.

Ieteicamais laiks

Veicams jebkurā gada laikā, ieteicamais vasaras mēneši

Maršruta gaita

Dagda – Andupene – Konstantinova – Dagda

Sākums

Dagdas TIC, Skolas ielā 6

Beigu punkts

Dagda

Alternatīva

Maršrutu var veikt arī pretējā virzienā vai sākt no jebkuras citas vietas

Der zināt

Maršruts veicams pēc individuālas saskaņošanas, iekļaujot visus maršruta objektus, vai pēc izvēles, dažus izņemot no tā. Maršruta ietverto objektu apmeklējuma dienu un laiku iepriekš jāpiesaka individuāli katrā objektā, vai griežoties Dagdas Tūrisma informācijas centrā, kura darbinieki saskaņos vēlama maršruta veikšanas dienu un laiku, atbilstoši pieprasījuma.

Apraksts

 

Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas, izbaudīt Latgales kulinārā mantojuma ēdienus.

 

Maršruta objekti 

Objektu apmeklējumam lūgums iepriekš pieteikties

Visolda (Kazimirovas) ezers

Ezers atrodas Andrupenes pagastā. Vidējais dziļums ir 3.5 metri, bet maksimālais dziļums - 5.0 metri.
Šeit mīt rauda, asaris, sīga, plaudis, zutis, karūsa, līnis, līdaka, kā arī rudulis. Ir ierīkota publiskās atpūtas vieta, kur ir iespēja nopeldēties un arī nodarboties ar aktīvo atpūtu.

Adrese: Andiņi, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Brīvdienu māja „Runčuki”-

Olovecas ezers

Atpūtas iespējas ģimenēm un kompānijām Oloveca ezera krastā. Ir lieliska peldvieta, pirts, piknika vieta, sporta laukums, telšu vietas, makšķerēšanas iespējas, laivu noma, ogošana, sēņošana. Vieta piemērota atpūtai ar bērniem.

Tālr.: +371 28375881; +371 29364881
Adrese: Oloveca, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Brīvdienu māja „Pinti”

Atrodas Olavecas ezera krastā. Šeit var izbaudīt lauku klusumu un mieru.  Piedāvā  laivas, makšķerēšanas iespējas, ir telšu un ugunskura vieta. Laba pludmale, lai droši varētu peldēties arī bērni.

Tālr.: +371 26410859 
Adrese: Grabova, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Andrupenes Vissvētākās Jaunavas Marijas Skapulāra karalienes draudzes baznīca

Celta 1849. gadā par muižnieka Ignācija Šadurska līdzekļiem. Baznīca ir bez torņiem, četrstūrainas formas, griesti lēzeni, ozolkoka. Baznīca ir viennavas telpa ar trim mūra altāriem, 28 m gara un 14 m plata. Lielajā altārī – Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas glezna. Dārzā ir zvanu tornis ar zvaniem.

Tālr. +371 26578624

Adrese: Dagdas iela 7, Andrupene, Krāslavas novads

 

Muzejs “Andrupenes lauku sēta”

 

 

 

 

 

 

 

Folkloras kopas

Muzejā "Andrupenes lauku sēta" Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju, šmakovku; ar folkloras kopu dziedāt dzirkstošās dziesmas un izdejot dančus….Bet pēc sātīgas maltītes turpat aiz muzeja Jūs aicina purva taka ar reibinošu vaivariņu smaržu, sārtu dzērveņu klājumu un skanīgām putnu balsīm.

 Tālr.: +371 26458876 (Skaidrīte)
Adrese: Skolas iela 5, Andrupene, Krāslavas novads

 

Andrupenes folkloras kopa "Sovvaļnīki" darbojas tautas tradīciju un folkloras jomā, sniedz izbraukuma koncertus, piedalās dažādos festivālos.

Tālr.: +371 29254747 
Adrese: Ezernieku 1a, Andrupene, Krāslavas novads

 

Andrupenes purvu taka

Andrupenes purvā, kur ierīkota dabas taka, var iepazīt sūnas, pārliecināties par sfagnu lielo ūdens uzsūkšanās spēju, gar laipas malām ieraudzīt apaļlapu raseni un purva dzērveni, apskatīt spilves, vaivariņus un purva vārnkāju. Andrupenes purva taka dod iespēju ikvienam nesteidzīgi un saudzīgi iepazīt purva pasauli.

 Tālr.: +371 26458876
Adrese: blakus muzejam "Andrupenes lauku sēta" Skolas iela 5, Andrupene, Krāslavas novads

 

   

Viktors Ivanovs

Nodarbojas ar glezniecību. No agras bērnības aizraujas ar zīmēšanu, gleznošanu.

Tālr.: +371 65659339; +371 26256185

Adrese: Dagdas iela 23, Andrupene, Krāslavas novads

 

Viesu nams "Senču muižas"

Klusa meža un ezera ielokā, vietu sev radis relaksāciju un viesību nams "Senču muižas". Viesu māja ir liela un plaša 19.gs ēka ar savu stāstu tās sienās. Pēc krievu pirts apmeklējuma, iespējams atvēsināties dīķī, kurš atrodas 10 m attālumā no mājas.

Tālr.: +371 26495977, +371 28670528
Adrese: Senču muiža, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

 

Kroma kolns

Piedāvā apskatīt 9.-11.gs latgaļu cilšu koka pils rekonstrukcijas procesu. Interesentiem piedāvā īpaši organizētus eksperimentālās arheoloģijas pasākumus un stāstījumu par seno latgaļu dzīvi pilskalnos Dienvidlatgalē.

Tālr.: +371 26352522
Adrese:Priežukalni,Pušas Zundi,Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Brīvdienu māja „Zundi”

Piedāvā unikālu atpūtu Zundu ezera krastā, ir plaša pludmale, telšu vietas, makšķerēšanas iespējas, laivu noma, velosipēdu noma, lauku pirts. Brīnišķīga vieta ģimenes atpūtai vai arī nelielam draugu pulkam.

 Tālr.: +371 26359568; +371 29134246
Adrese: Zundi, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Užuņu ezers

Vidējais dziļums ir 5.5 metri, bet maksimālais dziļums - 18.0 metri. Ezeram ir vairākas (4 gab.) salas. Šeit mīt asaris, rauda, ķīsis, līdaka, līnis, rudulis, karūsa, plaudis, vīķe, vēdzele, kā arī plicis.

Užuņu ezera krastā atrodas brīvdienu māja “Ezersētas”, kas organizē divu vai vairāku dienu laivu braucienus pa Latgales upēm un ezeriem. Iznomā un transportē kanoe laivas, glābšanas vestes.

 

Tālr.: +371 29166259
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: Ladiškina, Kastuļinas pagasts, Aglonas novads
 

Okras ezers

 

Lauku māja „Pie Okras ezera”

Vidējais dziļums ir 3.4 metri, bet maksimālais dziļums - 13.0 metri.
Šeit mīt līdaka, asaris, līnis, karūsa, zutis, rudulis, plaudis, kā arī rauda.

Lauku māja atrodas Okras ezera krastā. Piedāvājumā ir pirts, labiekārtota pludmale, telšu vietas, ugunskura vieta, makšķerēšana, laivu noma, sēņošana un ogošana, lauku klusums un svaigs gaiss. 

Tālr.: +371 26473072; +371 65629203
Adrese: Vecokra, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Okras Svētā Heronima baznīca

Okras Svētā Hieronima Romas katoļu baznīca tika uzcelta jau 1819. gadā. Laikā no 1896. līdz 1897. gadam dievnamu būvmeistara Kozlovska vadībā pārbūvēja un dekāna Lušpiņa iesvētīta. Baznīcas pagrabstāvā atrodas Skirku ģimenes kapenes. Tur esošie četri zārki ar apbedījuma inventāru ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi. Okras baznīca ir koka viennavas celtne ar skārda jumtu un koka grīdu. Tā ir 8 metrus gara un 6 metrus plata. Ieejas vārtos ir liels mūra zvanu tornis ar trim zvaniem.

Tālr. : +371 65681420

Adrese: Vecokra, Andrupenes pagasts, Krāslavas novads

 

Zemnieku saimniecība “Eži”

Piedāvā 100% dabīgas sulas Bag-in-Box iepakojumā: ābolu sula, ābolu-aroniju sula, ābolu-upeņu sula, ābolu-burkānu sula, tomātu sula, un bumbieru sula. Tiek piedāvāta iespēja spiest sulas pēc individuāla pasūtījuma no pasūtījuma izejvielām. Šobrīd dārzos, kuru platība ir virs 20 hektāriem, aug ābeles, bumbieres, krūmmellenes, aronijas, bet tomāti – siltumnīcās.

 

Tālr.: +371 29193292
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese: “Eži”, Bronki, Konstantinovas pagasts, Krāslavas novads
 

SIA „Ūzoleņi”

Piedāvā vizināšanu droškā. Ierašanās jāsaskaņo vismaz trīs dienas iepriekš. 

Tālr.: +371 20206353
Adrese: Vecdome, Dagdas pagasts, Krāslavas novads

 

 

Autors

Dagdas tūrisma informācijas centrs
Adrese: Skolas iela 6, Dagda, Krāslavas novads, LV – 5674
Tālr. : +371 65681420
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Dagdas novada Tūrisma informācijas centrā var iznomāt velosipēdus un ķiveres