Akmineica logo

 
Folkloras kopa "Akmiņeica"
 
Ezernieku (Bukmuižas - tā Ezerniekus sauca līdz 1939.gadam) folkloras kopa "Akmiņeica" dibināta 1988.g. 16.novembrī. Ansamblī darbojas gan  bērni, gan jaunieši. Pa 27 gadiem tajā kopumā bija darbojušies pāri par 60 cilvēkiem.
     Folkloras kopas nosaukumu izvēlējās paši dalībnieki. Akmiņeica ir neliela upīte Ezernieku pagasta teritorijā. Pavasaros tās krastos kupli zied ievas, kas pašreizējos vecākās paaudzes dalībniekus jaunībā aicinājušas uz romantiskiem tikšanās brīžiem. Nesenā pagātnē uz Akmiņeicas tilta rīkojuši dejas.  Folkloras kopas "Akmiņeica" sievām piemīt optimistiska atsaucība, enerģija, dziesmas mīlestība. Laikam tas tik ilgus gadus saturējis kopā ansambļa kodolu. "Akmiņeica"  daudz koncertējusi : Rīgā, Tukumā, Pedvālē, Krāslavā un Krāslavas novadā , Rēzeknē un Rēzeknes novadā, Ludzā, Dagdā, Vitebskā...  "Akmiņeica" ir starptautisko folkloras festivālu Baltika-94, Baltika-97 un Baltika-2015 dalībnieks, ir piedalījusies Latgales dziesmu svētkos Daugavpilī 1990.gadā, kā arī XXI un XXII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos Rīgā.
     "Akmiņeica" dzied latgaliešu tautas dziesmas. 27 gados izdziedāts ap 80 dziesmām. Patreiz aktīvajā repertuārā ir pāri 25 dziesmām, trešā daļa ir no Bukmuižas, kuras ņemtas no Folkloras institūta materiāliem, jo dzīvu teicēju mūsu pusē jau nav. Savā laikā Bukmuižas dziesmas pierakstījuši E.Melngailis, R.Jermans u.c. mūziķi.
 
 
 
Tālr.: +371 28314184
Adrese: Saietu nams, Ezernieki, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads
 
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 
 
GPS: 56.1844045, 27.6576137