Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centrs
 
Ietver sevī:
- K. Raudives piemiņas istaba
- Novadpētniecības istaba ''Osyuna''
- ''Asūnes skola'' piemiņas istaba
 
Lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni +371 26287820.

 GPS: 56.0238515, 27.6229050

Ieejas maksa - 1 eur.

K. Raudives piemiņas istaba: Konstantīns Raudive (dzimis 1909. gada 30. aprīlī Asūnes pagastā, miris 1974. gada 2. septembrī Badkrocingenē, Vācijā) bija latviešu psihologs, filozofs un parapsihologs, pētījis iespējamo dzīvi pēc nāves, izveidojis savu metodi mirušo cilvēku balsu pierakstīšanai, izmantojot "elektronisko balsu" fenomenu.

 
Novadpētniecības istaba ''Osyuna'': Te var apskatīt senus sadzīves priekšmetus un darbarīkus, vecāka un jaunāka izdevuma grāmatas,  veco druku, naudas, nozīmīšu atklātnīšu kolekcijas, kā arī atsaukt atmiņā Padomju laikus. Šeit glabājas arī skolas vēsture. Eksponātu skaits visu laiku pieaug.
 
''Asūnes skola'' piemiņas istaba
Ilgus gadus Asūnes pamatskola varēja lepoties ar to, ka Konstantīns Raudive savas skolas gaitas ir uzsācis tieši šīs skolas sienās un spēja kļūt par Latvijā un citās pasaules valstīs atpazīstamu un nozīmīgu personību. Taču šogad, slēdzoties Asūnes pamatskolas durvīm, bija grūti atvadīties no gadu gaitā uzkrātās vēstures, tas arī kļuva par iemeslu skolas piemiņas istabas tapšanai.
Šeit Jūs redzēsiet dažādus mācību materiālus, skolēnu dienasgrāmatas un burtnīcas, savukārt skolas absolventiem tā ir iespēja uz mirkli iegrimt atmiņās par mācību laikiem, aplūkojot fotogrāfijas sākot ar 1967.gadu.
 

Ieskatam arī https://www.vestnesis.lv/ta/id/24775

Adrese: Skolas iela 12, Asūne, Asūne pagasts, Krāslavas novads