2024.gadā biedrība turpinās uzņemt viesus! 

Tel.: 29364881 (Jānis)

GPS: 56.155788, 27.442479

 

 

2024. gadā pieejamās aktivitātes:

Piedāvājumā  (ekskursija un darbnīcas pieejamas tikai ar iepriekšēju pieteikšanos):

  • Melnās keramikas cepļa apskate, stāstījums par dažādiem keramikas veidiem, vietējo un pasaules keramikas paraugu apskate, suvenīri.
  • Māla veidošanas paraugdemonstrējumi, iespēja iemēģināt māla trauka virpošanu uz podnieka virpas vai veidošanu ar rokām.
  • Stāstījums par akmens alus veidošanas procesu, pieredzes apmaiņa.

Iepriekš piesakoties, iespēja vienoties par dažāda veida radošajām darbnīcām, piemēram,

celu jostiņu aušana, dekoratīvu rotājumu veidošana no dabiskiem materiāliem.

Optimālais cilvēku skaits darbnīcās - līdz 10 personām.

Senču sadzīvē lietotie augi

Ieskats dažādo vietējo augu daudzveidībā, ko agrāk ikdienā un īpašos notikumos lietojuši mūsu senči. Zāļu tējas, tekstila augi un dziedniecībā izmantotie augi (2023. gadā praktiski izglītojošā programma nav pieejama).

Alus vārīšana

Stāstījums par vienu no senākajām alus vārīšanas tehnikām – akmens alus tradīciju – (ar nokaitētiem akmeņiem), kas vēl aizvien dažās vietās Latgalē tiek praktizēta. Lai pieredzes apmaiņa ar meistaru būtu produktīvāka, pirms došanās ciemos, aicinām iepazīties ar nesen tapušo dokumentālo filmu par šo tradīciju: https://www.youtube.com/watch?v=XHlfKD5umnQ

Radošās darbnīcas

Iepriekš piesakoties, iespēja vienoties par dažāda veida radošajām darbnīcām, piemēram, celu jostiņu aušana, dekoratīvu rotājumu veidošana no dabiskiem materiāliem. Optimālais cilvēku skaits darbnīcās - līdz 10 personām (2023. gadā praktiski izglītojošā programma nav pieejama).

Ekskursija un darbnīcas pieejamas tikai ar iepriekšēju pieteikšanos!

Adrese: "Ezermaļi", Oloveca, Andrupenes pag., Krāslavas novads, LV-5687.