Amatniecība un māksla

Biedrība „Teira Latgolys muoksla”


Biedrības darbības mērķis – Latgales kultūras mantojuma izpēte un tā radoša komunikācija Latvijā un starptautiski. Biedrība pēta un izzina Latgales kultūras mantojumu, īstenojot dažādas aktivitātes kultūras, dabas un nemateriālā kultūras mantojuma jomā. Viens no uzdevumiem ir saglabāt, popularizēt un veicināt izpratni par seno un tradicionālo dzīvesveidu un vērtībām Latgales kultūrtelpā, veicināt Latgales kultūras mantojumā balstītu jaunradi, popularizēt senās un tradicionālās amatu prasmes, tajās izmantoto materiālu un tehniku lietojumu lietišķajā mākslā un sadzīvē šodien.

 Kroma kolns
 
Biedrības pamatnodarbošanās ir 9.-13. gadsimta Latgales senvēstures notikumu un kultūrvides popularizēšana un imitēšana.

     
SIA “STAISONS' Stanislavs Maļkevičs
 
SIA “Staisons” piedāvā - koka dizainēšana, mēbeles un dažāda dizaina objektu projektēšana un izgatavošana, restaurācijas darbi ( altāri, krucifiksi, krusti u.c.), apģērba dizaina pakalpojumi, dažāda veida tekstila apstrāde.

 

Aušanas darbnīca un istabas ar ekspozīcijām
Ar aušanu sākām darboties 2010. gadā, ar aušanu no 2010.gadā. Apmeklētājiem ir pieejamas 2 aušanas istabas un 1 rokdarbu istaba, kuros varam piedāvāt meistara klases: aušana uz stellēm, tapošana, lakatu aušana uz rāmja.
 
Apmeklētāji var apskatīt Pulksteņu galeriju, Patriotisko un Saldo istabas, Salavecīša viesistabu.

J.Platacis     Jānis Platacis

Izgatavo suvenīrus pēc iepriekšējā pasūtījuma.

NEMA logo     Invalīdu brālība „NEMA”

Brālības mērķis ir apvienot cilvēkus ar invaliditāti, veicināt iesaistīties un līdzdarboties sabiedrības attīstības procesā, rosināt aktīvu pašizglītošanos un garīgo pilnveidošanu, organizēt labdarības pasākumus.

E.Auzins logo     Elmārs Auziņš

Niedru jumti. Piedalīšanās niedru jumtu klāšanas procesā, skalu grozu taisīšanā, koka suvenīru izgatavošanā. Stāvlaukums treileriem.

J.Bartkevics logo     Jans Bartkevičs

Ar zīmēšanu nodarbojas jau no bēnības. Ar glezniecību nopietni sāka nodarboties tikai pāris gadus atpakaļ. Izmantojamā tehnika – eļļas krāsas un audekls. Visvairāk patīk gleznot Latgales ainavas. Glezno pēc pasūtījuma.

G.Ciganovics logo

Gunārs Ciganovičs
Piedāvā dažādu ziedu medu , kā arī nelielu ekskursiju bišu dravās, iepazīstot bišu dzīvi. 
 
Pēc pieteikuma.

L.Igaune logo     Liāna Igaune

Piedavā dažādu ziedu medu, ziedputekšņus, bišu maize, riekstus medū un citus vērtīgus produktus.

Pēc pieteikuma.