Okras Svētā Hieronima Romas katoļu baznīca
Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Dagdas novada Andrupenes pagasta Vecokrā.
 
Īslaicīgi slēgta!
 
Tel.: +371 29378955
GPS: 56.1243582, 27.2778957
Okras katoļu koka baznīca tika uzcelta jau 1819. gadā. Pēc uzcelšanas to no Jaunokras pārveda uz Vecokru un uzstādīja vecajā kapsētā. 1889. gadā baznīcu slēdza, jo tā bija nonākusi avārijas stāvoklī. Dabūjot pārbūvēšanas atļauju, laikā no 1896. līdz 1897. gadam dievnamu Krāslavas būvmeistara Kozlovska vadībā pārbūvēja un dekāns Lušpinis to iesvētīja. Baznīcas pagrabstāvā atrodas Skirku ģimenes kapenes. Tur atrodošie četri zārki ar apbedījuma inventāru ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi.
     Draudze iekļaujas Romas Katoļu Rīgas Metropolijas klēra Rēzeknes-Aglonas diecēzē. Draudzi apkalpo prāvests Jānis Bečs. Okras draudze līdz 1940. gadam bija Bērzgales draudzes filiāle, vēlāk kļuva par patstāvīgu draudzi. Draudzei ir viena vairāk kā 100 gadus veca Vecokras kapsēta, kas atrodas blakus dievnamam.
   Draudzes lielākie svētki ir Svētā Jura diena un Svētā Krusta paaugstināšanas svētki.
    Okras baznīca ir koka viennavas celtne ar skārda jumtu un koka grīdu. Tā ir 8 metrus gara un 6 metrus plata. Ieejas vārtos ir liels mūra zvanu tornis ar trim zvaniem. Ap baznīcu ir daļēji , daļēji metāla žogs uz mūra pamatiem un sarkanu ķieģeļu-mūra vārti.
 
 
Prāvests: Bečs Jānis
 
Adrese: Vecokra, Andrupenes pagasts, Krāslvas novads
Kalpošanas vieta: Aulejas, Okras un Kombuļu draudzes prāvests