Baznīcas

ANZ baznica.640jpg
    Andzeļmuižas Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca
 
Katoļu koka baznīca celta 1845. g. par muižnieka Veisenhofa un draudzes līdzekļiem. 20.gs. 60. gados baznīca tika nojaukta. Vēlākajos gados viena no draudzes ēkām pēc atjaunošanas tika izveidota baznīca, kas iesvētīta 1995. gadā.

Okras-baznica
     Okras Svētā Hieronima Romas katoļu baznīca
Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes draudzes baznīca. Tā atrodas Dagdas novada Andrupenes pagasta Vecokrā.

Bukmuizas-bazn1     Bukmuižas Sv. Ludviga katoļu baznīca
Pirmā Bukmuižas katoļu baznīca bija koka baznīca. Pašreizējā mūra baznīca tika uzcelta 1830. gadā par muižkunga Ludviga Šabanska līdzekļiem prāvesta Pētera Bržozdovska darbības laikā. Baznīca ir baroka stilā bez torņiem, viennavas telpa, koka grīda un griesti. 

Landskaronas.bazn1     Landskoronas Vissv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca
Baznīca celta 1828. gadā par muižkunga Mārtiņa Karņicka līdzekļiem. 1859.gadā baznīca tika atjaunota un paplašināta. Tā ir 34 m gara un 17 m plata vairāknavu ēka, celta izmantojot vecās baznīcas fundamentu.

Lugsanas-namins     Lūgšanu namiņš 
Bērziņu pagasta Andžānos pie ceļa atrodas lūgšanu namiņš, šeit jebkurš ceļinieks var rast sirds mieru šajā steidzīgajā un mainīgajā dzīvē.

Bolto kapela     Sv. Erceņģeļa Miķeļa Boltō kapela
Celta 1814. gadā kā Dagdas dievnama filiāle. Ar vietējo iedzīvotāju atbalstu un ieguldīto lielo darbu baznīca tika atjaunota 1993.gadā. Tā ir akmeņu mūra celtne Dagdas – Bukmuižas lielceļa malā, kas padomju gados bija atņemta ticīgajiem.

Beresnu-bazn     Beresnes Vissvētās Jaunavas Marijas dzimšanas Romas katoļu baznīca 
Beresnes koka kapella celta 1805.gadā. Baznīca ir 17 m gara un 9 m plata viennavas telpa. Līdz 1924. gadam tā bija kā kapella, bet vēlāk kļuva par Beresnes draudzes baznīcu.

Asunes-baznica-logo
     Asūnes Svētā Krusta paaugstināšanas baznīca
Konsekrēta 1819. gadā. 
     Tā ir viennavas krustveida celtne 22 m gara un 10 m plata. Baznīcā ir 4 altāri. Vienā altarī Jaunavas Marijas un sv. Helēnas gleznas un sv. Franciska un sv. Antona statujas. Otrajā altārī Kristus transfigurācijas un sv. Jura glezna, trešajā altārī Sv. Pētera un Pāvila un sv. Izidora gleznas.

Andrupenes-baznica-logo     Andrupenes Vissvētākās Jaunavas Marijas Skapulāra karalienes Romas katoļu baznīca
Celta 1849. gadā par muižnieka Ignācija Šadurska līdzekļiem. Baznīca ir bez torņiem, četrstūrainas formas, griesti lēzeni, ozolkoka. Baznīca ir viennavas telpa ar trim mūra altāriem, 28 m gara un 14 m plata.

dagda.p.bazn     Svētā Nikolaja Brīnumdarītāja Pareizticīgo baznīcu
Sāka būvēt 1914. gadā. Ideja uzcelt dievnamu radās mācītājam Nikonoram Trubeckojam, jo uz to brīdi miestā nebija neviena lūgšanas nama, taču ticīgo iedzīvotāju bija vairāk par četriem simtiem.