Dabas objekti
Lubāna pilskalns atrodas pie Dagdas pilsētas rietumu robežas, Dagdas – Krāslavas šosejas kreisajā pusē. Kalna piekājē atrodas ezers Luboneņš. Pilskalnā ir labiekārtota pastaigu un atpūtas vieta. Ir skatu laukums, no kura paveras lielisks skats uz Dagdas pilsētu un tās apkārtni. Nostāstiem apvīts pilskalns.
Andrupenes purva taka – taka atrodas aiz Andrupenes lauku sētas muzeja. Te varam iepazīt sūnas, pārliecināties par sfagnu lielo ūdens uzsūkšanās spēju, gar laipas malām ieraudzīt apaļlapu raseni un purva dzērveni, apskatīt spilves, vaivariņus un purva vārnkāju. Andrupenes purva taka dod iespēju ikvienam nesteidzīgi un saudzīgi iepazīt purva pasauli. Izlīkumojusi cauri purvam, taka izved tās apmeklētāju stāvvietā pie Andrupenes lauku sētas. Takas kopējais garums ir ~ 800m.
Dagdas ala – atšķirībā no pārējām Latvijas alām, kas veidojušās no smilšakmens vai arī izkaltas dolomītā, Dagdas ala uzskatāma par dabas fenomenu, jo tā veidojusies no grants un oļiem. Atrodas Dagdas muižas parkā.
(!!!) Aizsardzības kategorija: aizsargājams ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis. Ala ir ērti pieejama caur Dagdas Jauniešu iniciatīvas centra teritoriju. Alas teritoriju ir nepieciešams saglabāt gan zinātniskiem pētījumiem, gan kā retu dabas veidojumu un ceļotājiem interesantu ģeovietu.
Piloru ozolu audze - Piloru (Piļāru, Piļoru) ozolu birzs ir viena no retajām tīrajām ozolu audzēm Latvijā, atrodas Ežezera krastā, Piļoros. Valsts aizsardzībā no 1928.gada. Ozoliem ir aptuveni 200 gadi. Piļoru ozolu audze meklējama Ezernieku – Andzeļu ceļa malā, kur izveidots neliels auto stāvlaukums, taka, uzstādīts informatīvais stends un izveidota atpūtas vieta ar laipu, no kurienes paveras skats uz Ežezera ziemeļdaļas līci un salām. Šeit ir sastopamas ozolu audzēm raksturīgās augu, sēņu un kukaiņu sugas, taču tās atpazīs zinātājs.
Tiem, kuri vēlas iepazīt augus, varētu noderēt info lapa, kas atrodama zemāk pieminētajā saitē:
Plisūna (Plusona) dižakmens - gar šī dižakmens sāniem skalojas Plisūna ezera ūdeņi, jo tas iegūlis ezera D daļā. Lai pilnībā apskatītu akmeni, būs jāslapina kājas, jo Plisūna dižakmens atrodas ūdenī pie paša krasta. Šī dižakmens garums ir 5,4 m, platums 4,4 m un augstums līdz 3 m. Tā virszemes tilpumu lēš ap 35 m³. Kopš 1977. gada Valsts aizsargājamais ģeoloģiskais objekts.