uz salas 9

Nakts uz salas Dagdas ezerā zem siltas segas - Glempings ''Uz salas''

Uz nelielas salas Dagdas ezera vidū, prom no pilsētas trokšņiem un steigas iespējams nakšņot dabas tuvumā, paliekot kādā no ērti iekārtotām teltīm. Salas saimnieki sola atmiņā paliekošu pieredzi krāšņajā Latgales dabā, ko papildina komfortablas un estētiski pievilcīgas naktsmītnes.

Tālrunis: +371 28214800 (Jurģis) | uzsalasŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Uz salas mājaslapa
Uz salas Instagram
Uz salas Facebook

  

Uz salas ir labiekārtota glempinga vieta uz salas Dagdas ezerā, Latgalē. Idejas autors Jurģis Dudko zina stāstīt, ka glempings ir glamūra kempinga vieta, kas apvieno sevī angļu valodas vārdu glamorous un camping nozīmes. No kempinga idejas glempings pārņēmis iespēju būt tuvāk dabai, papildinot to ar komfortu, ko sniedz viesnīcas istabiņas ērtās gultas, siltās segas un karstās dušas.

Idejas pirmsākumi meklējumi pirms desmit gadiem, kad Jurģa vecāki atgriezās no ceļojuma pa Dienvidāfrikas Republiku, kur tūristiem piedāvā nakšņot pie dabas, vienlaikus baudot visas ērtības skaisti iekārtotās teltīs. Šī pieredze Jurģa tēti iedvesmojusi tik ļoti, ka viņš nolēmis līdzīgu telti uzsliet piemājas pļaviņā pie meža personīgai lietošanai. Pēc pāris gadiem arī pašam Jurģim radās sajūta, ka cilvēki labprāt pavadītu laiku šādās teltīs, taču tad vēl Latvijā nekas tāds nebija pieejams. Pirmais šo ideju realizēja Jurģa brālēns ar glempinga projektu Klaukas Siguldā, Gaujas ielejā. Brālēns pēc pāris sezonām atzinis, ka šāda ideja cilvēkus tiešām ļoti uzrunā, un šī veiksmīgā pieredze bijusi kā pamudinājums arī Jurģim pašam ķerties pie līdzīga projekta īstenošanas.

Meklējot iespējamo lokāciju, Jurģis gandrīz uzreiz nonācis līdz idejai par Latgali. Tieši Dagdā atrodas viņa vecvectēva īpašums, kuru viņa ģimene atguvusi pēc neatkarības atjaunošanas. Sīkāk pētot apkārtni, radusies doma par iespēju nakšņot uz salas Dagdas ezerā. Domājot par dzimtas saknēm, Latgales skaisto, neskarto dabu un to, ka iespēju palikt uz salas ezera vidū vēl neviens Latvijā nepiedāvā, Jurģis ar domubiedriem pagājušajā gadā ķērās pie salas labiekārtošanas. Telšu izveidei par pamatu tika ņemta tēva iepriekš izveidotā telts konstrukcija, padarot to gan vizuāli pievilcīgāku, gan praktiskāku. Bija nepieciešami radoši risinājumi, lai izveidotu ērtas labierīcības un siltas dušas, tāpat noderēja iepriekš gūtās zināšanas par alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem un to efektivitāti Latvijā – elektroenerģijauz salas tiek ražota ar saules paneļu palīdzību. Atrisinot dažādas tehniska rakstura nianses, Uz salas jau tā paša gada vasarā uzņēma pirmos viesus.

Katrs viesis ar motorlaivas palīdzību tiek nogādāts uz salas, kur vēlāk var iekārtoties kādā no sešām ar ērtībām aprīkotajām teltīm, no kurām paveras skats uz ezera panorāmu. Atturīgā stilā iekārtotās teltis ir mēbelētas un katrā no tām atrodas arī malkas krāsniņa, tā gādājot par siltumu un mājīguma sajūtu arī drēgnākos vasaras vakaros. Viesi var brīvi izmantot uz salas esošo virtuvi, kurā atrodams viss nepieciešamais, lai pagatavotu iecienītāko maltīti – virtuvē ir gan ledusskapis, gan gāzes plīts, gan arī cepeškrāsns, kā arī virtuves piederumi. Tāpat pieejamas arī dušas ar karsto ūdeni, kurās, cienot vietas neskarto apkārtni, apmeklētāji aicināti izmantot dabai draudzīgus matu un ķermeņa kopšanas līdzekļus.

Lai iepazītu ne tikai pašas salas skaistumu, bet arī gleznaino Dagdas ezeru, salas viesi var izmantot airu laivas – doties makšķerēt saullēktā vai baudīt romantisku vakaru uz ūdens. Vakaros iespējams iekurināt ugunskuru un ļauties sarunām gan savā kompānijā, gan iepazīties ar citiem salas viesiem, vai ar klusajiem sprakšķiem fonā vērot zvaigznes.

Savu viesošanos iespējams rezervēt, izmantojot rezervācijas platformas Booking.com vai Airbnb, kā arī, rakstot personīgi uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

 

 uz salas 5 uz salas 1 
 uz salas 2  uz salas 3
 uz salas 4 uz salas 6 
uz salas 7 uz salas 8
uz salas 9 uz salas 10