LV-BY-kulinarais mantojums     Esiet sveicināti unikālajā tūrisma reģionā BELLA DVINA, kas sevī ietver Latgali Latvijā un daļu Vitebskas apgabala Baltkrievijā

Cienījamie Latgales reģiona un Vitebskas apgabala viesi un iedzīvotāji!

kazacuka

Esiet sveicināti unikālajā tūrisma reģionā BELLA DVINA, kas sevī ietver Latgali Latvijā un daļu Vitebskas apgabala Baltkrievijā. Šos pierobežas reģionus savieno likteņupe Daugava, jau izsenis pazīstama pateicoties leģendārajam tirdzniecības ceļam „no varjagiem līdz grieķiem”. Šis reģions ir pievilcīgs ne tikai ar neatkārtojamiem dabas skatiem, bet arī ar labiem, atsaucīgiem cilvēkiem (www.belladvina.com). Reģiona iepazīšana „izgaršojot” nebūt nav mazāk aizraujoša un informatīva par dabas ainavu apjūsmošanu vai arhitektūras pieminekļu izzināšanu.
Viena no BELLA DVINAS pērlēm – mūsu saimnieču meistarība. Katrs no mums, viesojoties citā valstī vai reģionā, cenšas ne tikai ieraudzīt vietējos apskates objektus, bet arī iepazīt konkrētajam reģionam raksturīgos, tradicionālos ēdienus un dzērienus. Lai atvieglotu uzņēmumu, kas piedāvā šādu iespēju, meklējumus, ir izdota brošūra, kas palīdzēs jums atklāt „kulinārā mantojuma pasauli ”Latgalē un Vitebskas apgabalā! Brošūrā ir apkopoti uzņēmumi, kas piedāvā ne tikai abu reģionu tradicionālos ēdienus, bet arī kulinārijas „modes” jaunumus. Pats svarīgākais, ka šo ēdienu pagatavošanā tiek izmantoti tikai vietējie, savā reģionā izaudzēti, ekoloģiski tīri produki. Šī brošūra var būt arī kā pavārgrāmata un noderēt saimniecēm virtuvē!
Ar mērķi attīstīt Latgales kulinārā mantojuma tīklu un veidot tā marketingu 2013. gada decembrī tika izveidota biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs”, tā apvieno aptuveni 30 uzņēmumus, kas aktīvi strādā šajā tīklā un saviem viesiem piedāvā kulinārā mantojuma ēdienus  (www.kulinaraismantojums.lv).

Labu apetīti un uz tikšanos tūrisma reģionā BELLA DVINA!
Tatjana Kozačuka,
Latgales kulinārā mantojuma tīkla koordinatore,
biedrības „Latgales kulinārā mantojuma centrs” valdes
priekšsēdētāja


 

kulinarais mantojums lv-by-0-lvkulinarais mantojums lv-by-1-lv

 {pdf}http://visitdagda.com/images/BUKLETI/Kulin-LAT-www.pdf {/pdf}