Zalas takas     Tavās rokās ir materiāls, kas palīdzēs mērot aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu ceļojumu pa Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas reģionu Zaļajiem maršrutiem. Par “zaļajiem” sauc maršrutus, kas ved uz īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un kur rūpes par dabas un cilvēka radītām vērtībām uzņēmusies valsts.

Šie maršruti ir “zaļi” arī tāpēc, ka tūrisma pakalpojumu sniedzēji parūpējušies par vides pieejamību cilvēkiem, kuriem pārvietošanās sagādā grūtības.
Šajā ceļojumā Tevi gaida vietās, kur varēsi iepazīt dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, izzināt vēstures stāstus, nobaudīt vietējās virtuves īpašos ēdienus. Tevi gaida arī gleznainas dabas ainavas un aizraujošas nodarbes – laivu braucieni, putnu vērošana, smilšu mīklas tiltu būvēšana, miltu malšana ūdens dzirnavās u.c.
Materiālā ietverti interesantāko tūrisma objektu apraksti. Iepazinis tos neklātienē, Tu varēsi izveidot sava ceļojuma maršrutu. Izdevumā atradīsi arī informāciju par vietām, kur pārnakšņot, ieturēt maltīti un atpūsties.
Pa ceļam no vienas aizsargājamas dabas teritorijas uz otru, aicinām paviesoties arī pierobežas pilsētās, lai apskatītu cietoksni un Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī, apmeklētu Latgales vēstniecību GORS vai kultūrvēstures muzeju Rēzeknē.
Dodoties ceļojumā uz pierobežu, neaizmirsti paņemt līdzi pasi!
Visi laipni gaidīti Zaļajos maršrutos!

http://visitdagda.com/images/BUKLETI/Zalie_marsruti_01.pdf