marsruts Ezezers

     Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas.
Garums – 36 km. Maršruta gaita - Dagda - Ezernieki- Andzeļi- Dagda
Maršruts "Ežezers" karte  

Nosaukums

Ežezers

Veids

Velo/auto maršruts

Garums

36 km

Pārvietošanās veids

velo, auto

Ilgums

Veicams:

- ar velo divās dienās (izvēloties nakšņošanu kādā no tūrisma mītnēm);

- ar auto vienā dienā.

Ieteicamais laiks

Veicams jebkurā gada laikā, ieteicamais vasaras mēneši

Maršruta gaita

Dagda - Ezernieki- Andzeļi- Dagda

Sākums

Dagdas pilskalns (vai Dagdas TIC, Skolas ielā 6)

Beigu punkts

Dagdas pilskalns

Alternatīva

Maršrutu var veikt arī pretējā virzienā vai sākt no jebkuras citas vietas

Der zināt

Maršruts veicams pēc individuālas saskaņošanas, iekļaujot visus maršruta objektus, vai pēc izvēles, dažus izņemot no tā. Maršruta ietverto objektu apmeklējuma dienu un laiku iepriekš jāpiesaka individuāli katrā objektā, vai griežoties Dagdas Tūrisma informācijas centrā, kura darbinieki saskaņos vēlama maršruta veikšanas dienu un laiku, atbilstoši pieprasījuma.

Apraksts

 

Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas.

 

Maršruta objekti

 

Objektu apmeklējumam lūgums iepriekš pieteikties

Dagdas pilskalns

Pilskalns ar apmetni ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis. Labiekārtota pastaigu un atpūtas vieta.

Adrese: Purpļi, Dagdas pagasts, Krāslavas novads

 

 

ZS “Čadi”

Piedāvā vizināšanās zirga droškā.

 Tālr.: +371 26717893
Adrese: Čadi, Vecdome, Dagdas pagasts, Krāslavas novads

 

Sv. Erceņģeļa Miķeļa Boltō kapela

Celta 1814. gadā kā Dagdas dievnama filiāle. Tā ir akmeņu mūra celtne Dagdas – Bukmuižas lielceļa malā.

 Tālr.: +371 25960309

Adrese: Bojāri, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

Jaundomes vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle

19.gs. sākumā celtajā Jaundomes muižā, kas atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle, kuras piedāvājums - ekspozīcijas apskate - ūdens fauna un flora, ūdens dzīvības izzināšanas nodarbības vides klasē - gan praktiskās vides nodarbības, gan tematiskie pasākumi, aprīkojuma noma ūdeņu izpētei un putnu vērošanai apkārtnē, digitālās programmas un interaktīvie  vizuālie materiāli „Ežezers”, iepriekš piesakoties, pieejama ēdienu degustācija “Vietējo ezeru veltes”.

 

 Tālr.: +371 25709610
Adrese: Jaundome, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

   

Liāna Igaune

Ja gribi vairāk zināt par biškopību, saimnieki parādīs stropa uzbūvi, stāstīs par bišu dzīvi un hierarhiju, senām un mūsdienīgām medus ieguves metodēm, dažādiem biškopības produktiem, iemācīs, kā atšķirt īstu, kvalitatīvu medu. Piedāvā dažādu ziedu medu, ziedputekšņus, bišu maize, riekstus medū un citus vērtīgus produktus.

Tālr.: +371 28797177

Adrese:  Igauņi, Bojāri, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

Gulbju krasti”

Telts vietas pie Ežezera, salām bagātākā Latvijas ezera, piedāvājumā - laivu noma, makšķerēšana. Šeit jūs varēsiet izbaudīt mieru un klusumu. 

Tālr.: +371 29254740
Adrese: Ostrovļani, Ezernieki, Krāslavas novads

 

Sauleskrasti”

 

Peldvieta, smilšains krasts, kas dziļumu iegūst pakāpeniski. Makšķerēšana, ugunskura vieta, telts vietas, dzeramais ūdens, sporta laukums, bērnu smilšu kaste, nojumīte ar galdiņu, DC. Piedāvājam melno jeb dūmu pirti un piknika vietu blakus pirtij. Šeit jūs varat baudīt Latgales skaisto dabu un klusumu, jo šai vietai piemīt īpaša dabas enerģija, kas lieliski relaksē un stiprina cilvēka garu.

Tālr.: +371 27775019
Adrese: s. Jurkova, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

Ežezers

Viens no skaistākajiem Latvijas ezeriem – līčiem un salām bagātais Ežezers (1065 ha), kurā saskaitīti ~70 salveidīgi veidojumi, no kuriem puse (33 - 36) ir salas, bet puse – niedrēm un meldriem apauguši sēkļi. Ezera piekrastē darbojas tūristu mītnes, kurās pieejama laivu un ūdens velosipēdu noma. Dažu piekrastes māju saimnieki savos īpašumos piedāvā izmantot telšu un piknika vietas. Ezerniekos un Andzeļos ierīkotas peldvietas. Piloru ozolu audzē ierīkotā atpūtas vieta, kā labākā Ežezera apskates vieta. Ežezers atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā. Rāznas nacionālais parks (RNP) ir viens no četriem Latvijas nacionālajiem parkiem, turklāt – vienīgais Latgalē.

 

Brīvdienu māja “Ezersētas”, kas organizē divu vai vairāku dienu laivu braucienus pa Latgales upēm un ezeriem. Iznomā un transportē kanoe laivas, glābšanas vestes.

 

Tālr.: +371 29166259
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 

Piemineklis J.Baško

Jānis Baško dzimis 1923. gadā zemnieka ģimenē Preiļu rajona Kastīres ciemā. Ģimenē bija 6 bērni un Jānim no mazām dienām nācās sastapties ar trūkumu. Vecākais brālis Eduards, Jāni iepazīstināja ar revolucionārās jaunatnes kustību un Jānis, grupējot ap sevi sādžas jauniešus, kļūst par pagrīdes literārā žurnāla “Olūts” aktīvu līdzstrādnieku, kur tiek atmaskots Ulmaņa režīms. Strādāja par Nīcgales pagasta komjaunatnes sekretāru. Jau no pirmajām kara dienām Jānis izcēlās ar lielu drošsirdību, lielu pienākuma apziņu un atbildību par doto uzdevumu veikšanu. Partizāņu dzīve bija raksturīga ar daudzajām kauju operācijām. Šajā periodā galvenie partizāņu kauju operāciju veidi bija sliežu ceļu un ienaidnieka ešelonu uzspridzināšana, nakts triecieni okupācijas varas iestādēm un policijas iecirkņiem, pēkšņi uzbrukumi no slēpņiem vieglajām un smagajām automašīnām. 1943 gadā 5.maijā netālu no Bukmuižas pie Altenieku sādžas, pie tilta partizāņi uzdūrās ienaidnieka slēpnim. No 10m attāluma grāvī paslēpušies tautas nodevēji – policisti un vācieši atklāja uguni, un Jānis Baško, kas gāja pirmais, tika caururbts ar veselu automāta kātu.

Adrese: Altenīki, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

Lauku māja “Papeles”

Lieliska atpūta lauku mājā ar visām ērtībām paša Ežezera krastā. Jauka, klusa vieta. Piedāvā airu laivu, mini motorlaivu, ūdensmotociklu, motorlaivu, vējdēļu un ūdensslēpju nomu. Ir atļauja braukšanai ar motorlaivu. Sakopta pludmale, makšķerēšana, telts vietas, ugunskura vieta, sēņošana un ogošana tuvējā mežā.

Tālr.: +371 26127161
Adrese: Papeles, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

 

 

Bukmuižas Sv. Ludviga Romas katoļu baznīca

Pirmā Bukmuižas katoļu baznīca bija koka baznīca. Pašreizējā mūra baznīca tika uzcelta 1830. gadā par muižkunga Ludviga Šabanska līdzekļiem prāvesta Pētera Bržozdovska darbības laikā. Baznīca ir baroka stilā bez torņiem, viennavas telpa, koka grīda un griesti. 24 m gara un 12 m plata ēka. Pieci altāri. Lielajā altārī Kristus krustā sistā glezna un Sv. Ludviga glezna. Baznīcā ir redzami valsts nozīmes mākslas pieminekļi. Aplūkojama ir Dievmātes glezna, kas ir Lietuvas Šiluvas Brīnumdarītājas Dievmātes gleznas kopija.

  Tālr.: +371 656 53247, +371 26472466
Adrese: Ezernieki, Krāslavas novads

 

 

 

Ūdrāju pilskalns (Dubovka, Ozolkalns) ar apmetni

1812. gadā šai vietai pāri gājis Napoleona karaspēks un te atradusies franču karavīru apmetne, Ūdrāju pilskalns dažkārt tiek dēvēts arī par Napoleona kalnu, jo, pēc nostāstiem, kad šo kalnu šķērsojusi Napoleona armija, notikusi sadursme, kuras laikā Napoleons esot bijis ievainots. Šādu leģendu, kur gājusi Napoleona armija, Latgalē ir samērā daudz.

Adrese: Ūdrāji, Ezernieku pagasts, Krāslavas novads

 

Piloru ozolu audze

Piloru (Piļāru, Piļoru) ozolu birzs ir viena no retajām tīrajām ozolu audzēm Latvijā, atrodas Ežezera krastā, Piļoros. Valsts aizsardzībā no 1928. gada. Ozoliem ir aptuveni 200 gadi. Piloru ozolu audzē izveidots neliels auto stāvlaukums, taka, uzstādīts informatīvais stends un izveidota atpūtas vieta ar laipu, no kurienes paveras skats uz Ežezera ziemeļdaļas līci un salām. Šeit ir sastopamas ozolu audzēm raksturīgās augu, sēņu un kukaiņu sugas, taču tās atpazīs zinātājs.

 Tālr.: +371 656 81420
Adrese: Piļori, Andzeļu pagasts, Krāslavas novads

 

 

Ciema māja „Savaģi”

Viesiem tiek piedāvātas laivu noma, lapene, ugunskura un telšu vietas, sporta laukums. Ir iespēja nobaudīt svaigu medu, kā arī piedalīties aktīvā atpūtā uz ūdens. 

Tālr. +371 28797802, +371 26474266
Adrese: Andzeļi, Andzeļu pagasts, Krāslavas novads

 

Brīvdienu māja “Tinēji”

Piedāvājumā mitrā pirts, melnā pirts,  makšķerēšana, piknika vieta, ogošana un sēņošana, velosipēdu noma, telšu vietas. Vieta piemērota ģimenēm ar bērniem.

Tālr.:+371 29112861
Adrese: Beitāni, Dagdas pagasts, Krāslavas novads
 

Autors

Dagdas tūrisma informācijas centrs

Adrese: Skolas iela 6, Dagda, Krāslavas novads, LV – 5674

Tālr. : +371 65681420, +371 25727379

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.visitdagda.com

Dagdas Tūrisma informācijas centrā var iznomāt velosipēdus